Sport

A Futsal megyei női mezőnyében is remekeltek a labdarúgó hölgyek. Az FC Barcs csapata a bronzérmet szerezte meg a hat csapatos női futsal bajnokságban a téli tornán.

Január 31-én rendezték a II. Korcsoportos Teremlabdarúgó Diákverseny körzeti döntőjét Barcson.

Szombaton rendezték a Felnőtt Elsőosztályú Magyar Judo Bajnokságot Kecskeméten, melyen a barcsi judosok is szőnyegre léptek.

Február 14-én jár le az átigazolási időszak a labdarúgó megyei élvonalban, - tájékoztatott honlapján az MLSZ Somogy Megyei Igazgatósága. Az FC Barcs megye I-ben játszó alakulata hazai pályán kezd a menetrend szerint február 22-én a Hetes ellen.

Kaposváron vívta ki két iskola csapata is az országos döntőbe jutás jogát úszásban. A döntőben hét országos döntős helyet szereztek a barcsi versenyzők.

Csapatok nevezését várják a farsangi foci kupára.

A 35 éven felülieknek rendezett „Ezüst Ősz” teremlabdarugó bajnokság idei győztese a kaposvári csapat lett.

Szombaton délben kezdik meg a küzdelmet két csoportban a XXXV. Ezüst Ősz teremlabdarúgó torna csapatai. A 35 év felettiek kupáján nyolc csapat méri össze tudását 20 perces mérkőzéseken.

Még lehet nevezni a 35 év felettiek Ezüst Ősz Kupájára. A labdarúgó kupát 35. alkalommal tartják meg jövő szombaton, az első torna résztvevői már 67 évesek lesznek - közölte a szervező Horváth Gábor sportreferens.

Még nem dőlt el, marad-e Csirke Ferenc a PVSK utánpótlásánál.

A következő mérkőzéstől kezdődően az eddig csak általános igazgatóként tevékenykedő Ivkovics Sztojan nagyobb szerepet vállal a Kaposvár férfi kosárlabdacsapatánál.

A karate 28 éves barcsi történetben először fordult elő, hogy ugyanaz a versenyző egymás után három évben is átvehette a Legeredményesebb sportoló díjat – tájékoztatott közösségi oldalán a szakosztály az évértékelő kapcsán.

150 góllal zárták a nevező csapatok a XXXVI. barcsi Mikulás Kupát. 38 mérkőzésen dőlt el a kupa sorsa, amelyet idén a Last Minute hódított el. Második lett a Tutto FC, harmadik a Moulin Rouge, negyedikként a Noname alakulata végzett.

A régió 180 reménysége ugrott a hétvégén medencébe a Mikulás Kupán, amelyet a Barcsi Városi Sportegyesület Úszó szakosztálya rendezett. 12 egyesület 180 úszója ugrott a medencébe. 118 futamban 480 nevezést adtak le összesen.

Két hölgy vehette át a Barcsi Judo Sportegyesület évzáróján a legeredményesebb sportolónak járó díjat. Bonevácz Bianka az U23-as magyar bajnokság bronzérmese, a II. osztály felnőtt bajnokságának ezüstérmese, az egyetemisták bajnokságának 2. helyezettje, a felnőtt országos rangsor verseny 1. és 3. helyezettje volt az év során.

Fantasztikus eredményt értek el, nevezett versenyzőnként átlagosan több mint két érmet hoztak Budapestről haza a barcsi karate versenyzők. A XXVII. Kodomo Karate Kupára 27 sportegyesület 1082 nevezést adott le. Az idei év záró gyerekversenyét a Mikulás is meglátogatta.

Szoros egymás elleni küzdelmekben végül a Deák Ferenc Általános Iskola nyerte a Futsal Diákolimpia IV. korcsoportos körzeti döntőjét Barcson.

Profi kategóriában is remekelt az egyetemisták versenyében Bonevácz Bianka. A Barcsi Judo Sportegyesület versenyzője a JUDO Magyar Egyetemi - Főiskolai Országos Bajnokságon az ELTE hallgatójaként indult és +78 kg-ban ezüstérmet szerzett.

Balogh Richárd és baráti köre első alkalommal rendezte meg a Halloween Kupát. Tizenkét csapat nevezett az eredetileg Bolhóra tervezett, de végül Barcson rendezett labdarúgó tornára.

Nem játszhat november 11-ig az FC Barcs U19-es csapatának játékosa, mert verekedés miatti eltiltását tölti. Omacht Roland Jácintot az ellenfél megütése miatt három hetes kényszerszünetre ítélte az MLSZ Somogy Megyei Igazgatóságának Fegyelmi Bizottsága.