Rekordinduló a Heresznyei fél-maratonon

Részvételi csúcsot hozott az idei Dráva Félmaraton. A Barcs és Heresznye közötti 21,1 km távot 73 fő teljesítette. Az ország minden pontjáról érkeztek indulók, többek között Orci, Ságvár, Szedres, Nagykanizsa, Dombóvár, Abaliget, Csurgó, Dunaszekcső, Kiskunhalas versenyzői voltak jelen a szombati versenyen.

Barcsról csak hárman indultak a hosszú távon, Görög Márton, Horváth Norbert és Mártonka Ferenc, viszont a környező települések edzett lakói sem maradtak le, pl ott volt a félmaratonon Jádiné Sárdi Beáta Bolhóról, Lovász Mária Bélavárról és a vízvári Farkas Jánosné valamint Peterdi Farkas Éva. Az előző évekhez hasonlóan idén is rendeztek betét futamot Bolhó és Heresznye között és egy sprint táv is volt a Heresznye táblától a település önkormányzatáig. Az abszolút nyertesek a szentlőrinci Iván László, a pécsi Tóth Mihály, és a Táplánszentkeresztről érkező Gorza István. Ők egy óra 25-26 illetve 27 perc alatt értek célba.