Szuperdöntőn tarolt a BVSE Karate Szakosztálya

Három Diákolimpiai Bajnokot köszönthettek a hét végén barcsi színekben Szigetszentmiklóson. A XXIII. WKF Karate Diákolimpia Országos Döntőben a BVSE Karate Szakosztálya fennállásának legsikeresebb döntőjét zárta a hévégi eredménnyel - tájékoztatott Erdős Zoltán, a szakosztály vezetője.

A karate sportág olimpiai szakágában 63 sportegyesület, 668 nevezést adott le a szigetszentmiklósi versenyre, a nyolc barcsi versenyző iskolája színeiben indult a megmérettetésen. Diákolimpiai Bajnoki Címet szerzett az Arany Iskola diákja Tausz Tamás 6-7 évesek közt és egy ötödik helyezést. Bajnokként állhatott a dobogó legfelső fokára az Arany Iskola képviseletében Gulyás Csaba a 12-13 éves korosztályban és a Dráva Völgye Középiskola képviseletében Igricz Ivó a 14-15 évesek közt szerzett bajnoki címet. Ezüstérmes lett a DVK színeiben Balassa Laura, bronzérmes lett a Deák Iskolából Kovács Balázs és az Arany Iskolából Otártics Enikő, ötödik helyen zárt a DVK diákja, Szinyákovics Gergely. A 63 nevező egyesület közül a BVSE Karate Szakosztálya 3 arany, egy ezüst, 3 bronz és két ötödik hellyel az előkelő 8. helyen végzett. A karatékákat Erdős Zoltán készítette fel a versenyre.