Sikeres évet zártak a barcsi karatékák

Megtartotta évértékelőjét a Barcsi Városi Sportegyesület karate szakosztálya. Erdős Zoltán szakosztályvezető elmondta, hogy a 2016-os évben 15 versenyen, köztük magyar bajnokságon, hazai és nemzetközi versenyeken vettek részt. Az idei évben 147 érmes helyezést értek el a karatékák.

Diákolimpiai bajnoki címeket, magyar bajnoki címeket szereztek a szakosztály versenyzői. Az eredményeket jelentős szülői összefogással tudták elérni, amiért külön köszönetet mondott Erdős Zoltán szakosztályvezető. Az elért pontszámok alapján valamennyi karatéka (27) díjat kapott. Így a legfiatalabb Mardegán Asztrid, Mardegán Bruno, Nagy Márton, Simon Olivér, Tausz Tamás és a rutinosabb Bitó Dani, Hartmann Kevin, Hartmann Eszter, Vodenyák Martin, Otártics Enikő. Az ezüstlány Litter Katalin (8 ezüstérmet szerzett) és Balassa Laura épphogy lemaradt a szakosztályi dobogóról. Szinyákovics Gergely 38 pontja a harmadik helyet jelentette (6 arany, 2 ezüst, 4 bronzérem). Igricz Ívó 44 pontja második helyet ért. A 2016-os év legeredményesebb karatézója Gulyás Csaba lett 55 ponttal. Erdős Martin - aki már az MTK színeiben versenyez és két Európa Bajnokságon is érmet szerzett – különdíjat vehetett át nevelőedzőjétől. Martin megköszönte a barcsi versenytársak együttműködését és örül annak, hogy edzésen is segítheti őket.