Rekord született a barcsi karate történetében

A karate 28 éves barcsi történetben először fordult elő, hogy ugyanaz a versenyző egymás után három évben is átvehette a Legeredményesebb sportoló díjat – tájékoztatott közösségi oldalán a szakosztály az évértékelő kapcsán.

A 2019-es sikerévben 33 barcsi versenyző ért el 225 dobogós eredményt valamilyen hazai vagy nemzetközi versenyen. 13 Shito Ryu OB címet, 7 Fudokan OB címet, 4 WKF Magyar Bajnoki címet és 3 WKF Diákolimpia Országos Bajnoki címet szereztek a BVSE Karate Szakosztályának versenyzői. Az év egyik legeredményesebb versenyzője lett a 8 esztendős Tausz Tamás, aki 15 arany, 3 ezüst, 4 bronzérmet szerzett a különbőző versenyeken. A szintén 8 éves Tóth Liliána 15 arany, 2 ezüst, 5 bronzérem, valamint több kupa büszke birtokosa lett idén. A 11 esztendős Otártics Enikő az előző két év után most a harmadik alkalommal is a legeredményesebbnek mondhatja magát, 11 arany, 1 ezüst, 10 bronz érmet szerzett több kupagyőzelmet is magáénak tudhat és országos bajnoki címet is szerzett.