Öt bajnoki cím jött két keréken Barcsra

Debrecenben rendezték az Országúti Kerékpáros Diákolimpia Országos Döntőt. A barcsi sportolók a Deák Ferenc- és Arany János Általános Iskola és a Kaposvári SZC. Dráva Völgye Gimnáziuma és Szakgimnáziuma színeiben versenyeztek "B" kategóriában, őket a BVSE Triatlon Szakosztályának edzői készítették fel a megmérettetésre.

A versenyen egyéni időfutamban és tömegrajtos mezőnyversenyben mérhették össze erejüket. Bencze Áron országos bajnok lett, mindkét versenyszámban és az összetett versenyben is. Récsán Petra egyéni időfutamban vívta ki az országos bajnoki címet. Horváth Lara a mezőnyversenyben országos bajnok az időfutamban 2. helyezett lett, míg Szücs Olivér a mezőnyversenyben 2 helyezett, Csillingh Molnár Anna, mind a két versenyszámban 3. helyezett. Szarka Regő, mind a két versenyszámban 3. helyezett, Bozsó Míra az egyéni időfutamban 4. helyezett lett. Arató Adél a mezőnyversenyben 4. , Paluska Péter 5., Németh Norbert 5. Szücs Zsombor 6. helyezést ért el.