Nagy csatákban hoztak két aranyat a barcsi karate versenyzők

A Barcsi Városi SE versenyzői is megkezdték a 2019-es versenyszezont. Szigetszentmiklóson a 28. Hungarian Tatami Cup elnevezésű nemzetközi karate versenyen 12 ország 49 sportegyesülete 640 nevezést adott le, köztük a barcsiak három versenyzővel is tatamira álltak a helyezésekért.

Otártics Enikő +38 kg, kumite versenyszámban két MTK-s versenyző legyőzésével a dobogó legmagasabb fokára állhatott. Igricz Ivó kumite versenyszámban az első körben egy ukrán versenyzőt 8:0-ás technikai KO-val győzte le, majd egy MTK-s versenyzőt 4:3-ra. A döntőbe jutásért folyó mérkőzésen egy ciprusi versenyzőt durvaságért leléptették így 8:0-ra győzött Ivó. A döntőben egy szintén ukrán versenyzőt győzött le 6:0 arányban, így ő is a dobogó legmagasabb fokára állhatott. Balassa Laurának ezúttal nem sikerült érmet szereznie. A versenyzőket Erdős Martin és Erdős Zoltán készítette fel.