Mély vízben a katasztrófavédelem munkatársai

Március huszonkettedikén délelőtt rajtolt el a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság 2016-os úszóbajnoksága, ezúttal a szentesi uszodában álltak rajthoz a nevezők, köztük a Somogy Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság csapata.

A versenyzők huszonkét számban álltak rajthoz, délelőtt tíz órától fél kettőig folyamatosan szelték a habokat a katasztrófavédelem munkatársai. A hölgyek és az urak különböző távú gyors-, mell- és hátúszásban álltak rajthoz, valamint gyors- és vegyesváltó futamokat is láthattak a bajnokság nézői. A komoly számok után egy meglehetősen látványos, bár semmilyen olimpiai úszószámra nem hasonlító váltót is rendeztek, a szervezők nagy örömére a mulatságos feladatok során a jól szórakozó úszók végül nem itták ki nevettükben a medence vizét. Ebben a versenyszámban a dobogó harmadik fokára állhattak fel a somogyi tűzoltók. Míg a 30 év alatti férfiak 4*50 méteres váltó futamában a második legjobb időeredményt úszta a (kaposvári, marcali és siófoki tűzoltókból álló) somogyi négyes. A 30 év alatti korcsoport női 100 méter mell futamában Csizmadia Réka másodikként csapott a célba. A 30 év feletti nők 50 méter mell futamában Bázelné Mihályka Szabina bronzérmet szerzett. A csapatversenyt az egyéni és a váltó versenyszámokban szerzett pontok alapján a  negyedik helyen zárták a Somogy Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság indulói.