Két verseny egy napon a karatékáknak

Barcsi Városi Sportegyesület Karate Szakosztálya részt vett a 2016. november 5-én a Bosznia-Hercegovinai Banja Lukan megrendezett Nemzetközi Karate versenyen, melyre 9 ország 116 sportegyesületének 1528 nevezése érkezett, 8 évesektől a felnőtt korosztályig.

A BVSE 5 versenyzővel nevezett, és két harmadik és egy második helyezéssel tért haza Gulyás Csaba, Szinyákovics Gergely és Igricz Ivó. Ugyan ezen a napon a Barcsi Városi Sportegyesület Karate Szakosztálya részt vett a 2016/17. tanév WKF Magyar Karate Diákolimpia Országos Döntőjén Szigetszentmiklóson, ahol a versenyzők iskoláikat képviselték. A kata és kumite versenyszámokra 587 utánpótlás és haladó kategóriájú nevezés érkezett. Frányó Dávid, a 6-7 évesek, kezdő kategóriájában 2. helyen végzett, míg Otártics Enikő a 8-9 évesek között 1. helyezést ért el. Mindketten a Barcsi Általános Iskolák, Arany János tagiskolájának tanulója. Szintén a dobogó legmagasabb fokára állhatott a diákolimpiai döntőn Erdős Martin, az MTK 16-17 éves korcsoportjának haladó versenyzője, aki kumiteben nyert. Martin a Kaposvári SZC Dráva Völgye Gimnázium és Szakközépiskola diákja.