Flander Márton nyerte a nagyatádi triatlonversenyt

Magyar siker a férfiaknál és horvát elsőség a nők abszolút versenyében a nagyatádi eXtreme Man hosszútávú triatlon versenyen.

A futópálya elején még fej-fej mellett haladt Flander Márton és Major József, azaz Joe, de a maratonnál Józsinak elfogyott az ereje, így a tavalyi bajnok, az egyes rajtszámmal induló Flander Márton szakíthatta át elsőként a célszalagot a nagyatádi versenyen. A csillagok háborúja volt ez a szervezők szerint, hiszen Major Joe négyszeres magyar bajnok, de Flander Márton is háromszor tépte át elsőként már a magyar célszalagot. A nőknél szoros versenyben végül horvát győzelem született, a kétszeres finisher Jasmina Ilias 10 óra 20 percen belül ért célba. A táv nem egyszerű, hiszen a közel 4 kilométer úszást követ 180 kilométer kerékpár, majd pedig egy maratoni táv, azaz több mint 42 kilométer lefutásával zárják a versenyt a résztvevők.