Barcsi siker a HUNGARIAN Open Céghmester Kupán

Erdős Martin

Hét ország karatésai vettek részt a 2014. október 18-án megrendezett  Céghmester Kupa Hungarian Open Nemzetközi Karate versenyen, Mogyoródon

A viadal a jövő évi korosztályos Európa-bajnokság kvalifikációs sorozatának egyik állomása volt. A WKF kategóriákban (U21, junior és kadet korosztályok) majdnem mindenhol magyar versenyző állhatott fel a dobogó tetejére

Barcsi Városi Sportegyesület Karate Szakosztály 6 versenyzője vett részt a megmérettetésen jó eredménnyel.

Szinyákovics Gergely   10-11 éves (+35 kg) kezdők között kumite 2. hely

Igricz Ivó                     10-11 éves (-35 kg)  haladók között kumite 2. hely

BVSE válogatott versenyzője ismét kiemelkedő formában versenyzett.

Erdős Martin               14-15 évesek (kadet)  (-70 kg)                       kumite 1. hely

Horvát versenyzőt 3:0-es, majd magyar versenyzőt 2:0-s legyőzése után a döntőben nagy taktikai harc után 0:0, bírói döntés alapján mind az öt bíró Martint ítélte aktívabbnak, így győzelmet aratott egy magyar vetélytárssal, kiválósággal szemben.

A kadet -70 kg-os válogatottban mára csak négy versenyzőnek van esélye megszerezni az EB kvótát. A kvalifikációs verseny állása Erdős Martin 8 pont, egy fővárosi és egy bátaszéki versenyző áll 4 - 4 ponttal a második helyen és egy szintén fővárosi versenyzőnek van 2 pontja, akinek már csak matematikai esélye van. Egy versenyen maximálisan megszerezhető pontok száma 3. Még két kvalifikációs verseny van vissza, a Diákolimpiai Országos döntő november 15-én, majd a Hungarian Tatami Kupa Nemzetközi verseny november 22-én.