18 karatékánk 36 érmet hozott Budapestről a hétvégén

Remekelt a BVSE Karate Szakosztálya a hétvégi Nyílt Shito Országos Bajnokságon Budapesten a Láng Sportcsarnokban.

A versenyen 41 sportegyesület több mint 600 versenyzője 1000 feletti nevezést adott le utánpótlás, haladó kor és súlycsoportokban – tájékoztatott a szakosztály. Erdős Zoltán tanítványai közül 18-an neveztek a versenyre, összesen 36 éremmel öregbítették a barcsi karate hírnevét. Dupla aranyéremmel zárta a versenyt kumite és kata versenyszámokban Tóth Liliána a 7 évesek közt és Horváth Gergő a 10-11 éves korosztályban. Aranyat és ezüstérmet is szerzett Szabadkai Erik, Tausz Tamás, Kovács Balázs, Frányó Balázs, Botos Nathaniel. Aranyéremmel zárta a budapesti küzdelmeket Tausz Tamás a nyolc évesek versenyében és Frányó Dávid a 10-11 évesek közt. Arany és bronzéremmel gazdagította a barcsi érmek sorát Botos Nóra, Harasztia Domonkos és Cseh Viktória. Ezüst és bronzérmet is nyert Árk János, Trauzál Flóra, Bázing Máté és Otártics Enikő. Keszthelyi-Hajba Bolda dupla ezüstéremmel, Strublics Botond és Horváth Máté Ádám pedig dupla bronzéremmel zárta az országos megmérettetést.