Véget ért a négynapos tókerülő futóverseny a Balatonnál

Véget ért a Spuri Balaton Szupermaraton. Az esemény négy napján 9 versenyszámban 26 nemzet 2680 futója állt rajthoz.

A négynapos Balaton-kerülő versenyszám és a kétnapos FélBalaton Szupermaraton egyéni, páros és csapatos indulói vasárnap reggel, a balatonfüredi Tagore sétányról már azzal a szándékkal és reménnyel rajtolhattak el, hogy 51,3 kilométer lefutása után a tempónak megfelelő idő múlva sikeresen célba érnek Siófokon, és ezzel teljesítik a négynapos tókerülő vagy a kétnapos felező kihívást. A Spuri Balaton Szupermaratont a férfiak versenyében Beda Szabolcs, a női mezőnyben pedig Cseke Lilla nyerte. Mindketten mind a négy napon megnyerték az aznapi abszolút versenyt, így mindketten magabiztosan, nagy fölénnyel vághattak neki az utolsó napi versenynek. A kétnapos FélBalaton Szupermaraton legjobb női versenyzője Maráz Zsuzsanna lett, a férfiak versenyét pedig Margull Dániel nyerte.