Remekeltek a somogyi tűzoltók triatlonban is

Ötödik alkalommal szervezték meg a BM Triatlon Országos Bajnokságot a kaposvári Deseda-tónál. A versenyen Somogyból egy váltó és két egyéni induló mérette meg magát az ország különböző pontjairól érkezett versenyzőkkel szemben.

Európa legnagyobb mesterséges tavának gátjánál rajtolt el a bajnokságon résztvevő 16 belügyi szervezettől hét háromtagú váltó és 29 egyéni versenyző., hogy teljesítse a 750 méter úszásból, 20 kilométer kerékpározásból és 5 kilométer es futásból álló távot.  A férfi felnőtt II. kategóriában hatodik helyen végzett Somogyi Tamás, a kaposvári hivatásos tűzoltó-parancsnokság indulója. A női abszolútban Antalicz-Gergelics Natália, a megyei katasztrófavédelmi igazgatóság munkatársa győzött, míg férfi és vegyes váltóban a somogyi csapat a negyedik lett. Az összesített eredmények alapján – az a csapat, amelyik egyéniben női és férfi versenyzőivel is képviseltette magát valamint váltó csapatot is kiállított, azaz a somogyi csapat a második helyen zárta a megméretést.

Fotó: kaposvarmost.hu, Róth-Balázsi Hunor