Emlékzászlót kapott a kaposvári Református Egyházközség

Emlékzászlót kapott a kaposvári Református Egyházközség, az egyházak kiemelkedően fontos szerepéről Szita Károly, Kaposvár polgármestere is bejegyzést tett közösségi oldalán.

„Az egyházak kiemelten fontos szerepet töltenek be városunk történelmében, nem csupán hitet adnak, lelket gyógyítanak, de közösséget is építenek!”- mondta el a város első embere mikor átadta az egyház község részére a Kaposvár 150 éves emlékzászlaját. A kaposvári református gyülekezet 1881-ben alakult meg, a 19. század végén és a 20. század elején, a hívők száma folyamatosan emelkedett. 1899 karácsonyán iktatták be első választott lelkipásztorukat, Csertán Mártont. Az új református templom felszentelésére érkező Tisza István miniszterelnököt és Eötvös Károly írót Németh István polgármester fogadta. Azóta is folyamatos a fejlődés, a gyülekezet ma a Dunántúl egyik legnagyobb, legaktívabb ezen belül Somogy messze legnépesebb református közössége dr. Petró László lelkész vezetésével.

fotó: kaposvarmost.hu

Műsorajánló

Tekintse meg a HÍD TV legfrissebb videóit!

Barcs Város Önkormányzata Képviselőtestületének 2023. december 21-i ülése

Képújság

Legfrissebb hirdetéseink!