Balloncipelés, palánkmászás, fűrészelés - mindez rekkenő hőségben

TFA versenyt szerveztek tűzoltóknak, 6 ország 160 résztvevője indult.. Békés megye negyedszer adott otthont a versenynek. A kétnapos megmérettetésre osztrák, lengyel, román, szlovák és német versenyzők is érkeztek.

Az első versenynapon a hat versenyszámból az első öt feladatot - tizenöt kilogrammos ballonok cipelése húsz méteren keresztül, átmászás egy három méter magas palánkon, egy sínpályára helyezett, hetvenöt kilós fémtömb meghatározott távolságra eljuttatása egy tízkilós kalapáccsal ütve, személygépjármű motorteréből kiemelt hetven kilós akkumulátor kijelölt területre helyezése, majd egy farönkről karika lemetszése kézifűrésszel - teljes bevetési védőruhában kellett végrehajtaniuk a tűzoltóknak. A hatodik feladatnál a versenyző - védőfelszereléseit levetve - egy medencében húsz kilogrammos súlyokat cipelve kerülte meg a derékig érő vízben a kihelyezett bójákat, és ez még csak az első nap volt. A negyven pluszosoknál pedig a szlovák Marek Slivka futotta a legjobb időt. A magyar abszolút győztes címet a Somogy megyei Horváth Dániel tűzoltó törzsőrmester (Nagyatád HTP) nyerte el, ifj. Bodó László (KÖTÉL Egyesület) a 30 év alattiak kategóriájában összesítésben az ötödik, a magyar versenyzők között a második helyet szerezte meg, ugyanúgy, ahogy Kiss János Tamás tűzoltó őrmester (Nagyatád HTP) a 30-40 évesek kategóriájában.