Átadták a kaposváriaknak az év kerékpárútja díjat

Az Év Kerékpárútja-díjat idén a desedai kerékpárút nyerte el, az elismerést Pintér Rómeó alpolgármester vette át a kaposváriak nevében szerdán, a közlekedési kultúra napján.

Mint azt a kaposvarmost.hu is megírta, a Kaposvár melletti Deseda-tavat megkerülő kerékpárút nyerte meg az Év Kerékpárútja pályázat idei közönségszavazását. A pályázatra 11 döntős került be és több mint 7 ezer közönségszavazat érkezett, a nyertes, a Deseda-tó körül futó kerékpárút 1964 szavazattal szerezte meg az 2022 Év Kerékpárútja címet a Győr-Pannonhalma és a Barcs-Drávatamási közötti kerékpárutak előtt. A díjat a kaposváriak nevében, dr. Mosóczi László államtitkártól vette át Pintér Rómeó, Kaposvár alpolgármestere szerdán, melyről a Facebook-oldalán is beszámolt. Korábban beszámoltunk róla: a harmadik helyen a közönségszavazáson a Barcs-Drávatamási kerékpárút végzett a szavazatok alapján.