Újabb sikeres fordulón van túl a BVSE Karate Szakosztályának növendéke

Zalaszentgrót város sportcsarnoka adott otthont a Magyar WKF Karate Liga versenysorozat harmadik, utolsó előtti állomásának az elmúlt hétvégén, szigorú egészségügyi szabályok alkalmazásával. Erdős Zoltán a BVSE vezetőedzője szerkesztőségünknek elmondta,  a szakosztály Otártics Enikőt a 12-13 évesek, kata és kumite +47 kg-os versenyszámaiban nevezte a versenysorozatra, mely négy állomásból áll.

Enikőnek a tavaly novemberi kumite bronzot a januári második fordulóban sikerült megismételni. A harmadik fordulóba 12 versenyző nevezett, ahol 4-es csoportokat alakítottak ki, itt körmérkőzéseket vívtak a karatékák. A három csoportgyőztes a döntőben szintén körmérkőzéssel döntötték el a dobogós helyeket. Enikőnek kata versenyszámban a Liga sorozatban először sikerült dobogóra állnia, bronzérmet szerzett. A kumite versenyszám nem indult szerencsésen számára, egy Kesjár-os versenyzőtől 6:5-ös vereséget szenvedett Enikő, a második meccsen azonban egy Fortuna-s ellenfelet győzött le 4:2-re. A harmadik összecsapáson egy BVSC-s versenyzőt múlt felül 6:2-re. A csoportban hármas körbeverés alakult ki, de Enikő szerezte a legtöbb találatot, így ő került a hármas döntőbe. Ott az UTE-s ellenfelét legyőzte 3:1-re, majd a KSI-s döntőst is legyőzte 7:5-re, ezzel a dobogó legmagasabb fokára állhatott. Az első és második fordulós bronzokkal és a mostani arannyal 16 ponttal vezeti a kor- és súlycsoportjának összetett versenyét. Az utolsó forduló Szarvason február 27-28-án lesz. Enikő felkészítői Erdős Zoltán és Erdős Martin voltak.