Szívesen visszatérnének a lengyel néptáncosok Barcsra

Véget ért a Nemzetközi Néptáncfesztivál, megfáradtan ugyan, de annál nagyobb örömmel a szívükben indultak haza a lengyel táncosok. Patrycja Bouts, a kutnoi néptánccsoport munkatársa szerkesztőségünknek elmondta, nagyon jól érezték magukat a három napos fesztiválon, örültek neki, hogy megismerhették a Borókások tánckultúráját, örömmel térnének vissza városunkba.

A néptánccsoport munkatársa hozzátette: imporvizatívnak látják a mi tánckultúránkat, az övéké egy kicsit letisztultabbnak, kötöttebbnek érződik, de elképesztően élvezték a magyarok előadásait. Beata Stelmach, a lodzi néptáncegyüttese sajtómunkatársa kérdésünkre elmondta: korábbra nyúlik már vissza a kapcsolatuk a barcsi Borókásokhoz, hiszen együttesünk járt már náluk vendégségbe. Beata hozzátette: hasonlóak a két néptánccsoport táncai, a különbség talán itt is a komolyság, ami a történelmi vonalat erősítik táncművészetükben. Nagyon örültek a meghívásnak, jól érezték magukat városunkban, és nagyon várják, hogy legközelebb újra ők láthassák vendégül a barcsi Borókásokat.

Műsorajánló

Tekintse meg a HÍD TV legfrissebb videóit!

Barcs Város Önkormányzata Képviselő Testületének 2022. április 21-i ülése

Képújság

Legfrissebb hirdetéseink!