Ökoiskola lett a Barcsi Deák Ferenc Sportiskolai Általános Iskola

A Magyarországi Ökoiskola Hálózat a fenntarthatóságra nevelésben elkötelezett intézmények kezdeményezésére indult, 2000-ben.

Ökoiskola címmel azokat a köznevelési intézményeket ismeri el Magyarország kormánya, amelyek pedagógiai programjukban a tantervi előírásokon túl is kiemelt figyelmet szentelnek a fenntarthatóságra nevelés ügyének. „Iskolánk elköteleződött híve a környezettudatosság és fenntarthatóság kérdéskörének. Az idei tanévtől 5 évre szólóan elnyertük a megtisztelő Ökoiskola címet. A mindennapi munkánk során igyekszünk erre gyermekeink figyelmét felhívni. Ezért a végzős évfolyam közös faültetéssel csatlakozik az „Ültess 10 millió fát Magyarországra” civil kezdeményezéshez. Ezzel nyolcadikos diákjaink nem csak a szívünkben, hanem az iskola udvarán is nyomot hagynak maguk után.” – mondta el Benczéné Németh Bernadett intézményvezető, a Deák-napon. 

Műsorajánló

Tekintse meg a HÍD TV legfrissebb videóit!

Fiatalok az olvasás népszerűsítésért - László Patrik és a Barcsi Irodalmi Kör

Képújság

Legfrissebb hirdetéseink!