Nemzetközivé vált a barcsi versmondó verseny
119 nevezés érkezett az idei online szavalóversenyre, amelyet minden évben március 15. előtt rendeznek meg az 1848-49-es forradalom és szabadságharc eseményeinek tiszteletére.
Veszner Ádámné, a szervező Móricz Zsigmond Művelődési Központ igazgatója elmondta: az idei évben az online térbe kényszerült a verseny, de az új távlatokat is nyitott, hiszen az ország több pontjáról és a határon túlról is érkeztek nevezések. A zsűri a megszokott rendben értékelt, ám ezúttal videóra rögzített előadásokat értékeltek. A kategóriákban külön pontozott idén is a 11 tagból álló zsűri. Az eredményeket megtekinthetik weboldalunkon, a barcsihirek.hu oldalon, a versek videóit pedig a Móricz Zsigmond Művelődési Központ Facebook oldalán nézhetik meg.
1-2. osztály:
1. helyezett: Drávecz-Ballon Bertalan
Deák Ferenc Ált. Isk.-Barcs
felkészítő: Szabóné Boros Szilvia
2. helyezett: Hautek Kira
Deák Ferenc Ált. Isk.-Barcs
Felkészítő: Szabóné Boros Szilvia
3. helyezett: Matanguihan Márk
Deák Ferenc Ált. Isk. -Barcs
Felkészítő: Ács-Magyar Mercédesz
Különdíj: Gencsi Annabella
Szivárvány EGYMI-Barcs
Felkészítő: Molnár Ágnes
3. osztály:
1. helyezett: Tóth Liliána
Deák Ferenc Ált. Isk. -Barcs
felkészítő: Gaják Gabriella
2. helyezett: Nagy Tina
Babos József Térségi Általános Iskola
Agyagosszergényi Tagintézménye
felkészítő: Foki Alíz
3. helyezett: Csonka Attila
Deák Ferenc Ált. Isk.-Barcs
Felkészítő: Gaják Gabriella
Különdíj: Horváth Bibiána
Deák Ferenc Ált. Isk. -Barcs
felkészítő: Gaják Gabriella
Különdíj: Andri Emese Zoé
Deák Ferenc Ált. Isk.-Barcs
felkészítő: Gaják Gabriella
4. osztály:
1. helyezett: Horváth Máté
Arany János Ált. Isk. -Barcs
felkészítő: Szikinger Józsefné
2. helyeztett: Ander Nimród
Arany János Ált. Isk. -Barcs
felkészítő: Szikinger Józsefné
3. helyeztett: Vánczel Elíz
Arany János Ált. Isk.-Barcs
felkészítő: Szikinger Józsefné
5-6. osztály
I. helyezett: Bukovszky Borbála
Arany János: A rab gólya
Kossányi József Alapiskola- Szentpéter (felvidék)
Felkészítő: Bukovszky Nóra
II. helyezett: Kővári Enikő
Kányádi Sándor: Nyergestető
Arany János Általános Iskola-Barcs
Felkészítő: Simon Ilona
III. helyezett Jámbor Márton
Tóth Kálmán: Kik voltak a honvédek?
Deák Ferenc Sportiskolai Általános Iskola-Barcs
Felkészítő: Pintér Viktória
Különdíj: Dancs Kristóf Attila
Petőfi Sándor: A vén zászlótartó
Deák Ferenc Sportiskolai Általános Iskola-Barcs
Felkészítő: Várhelyi Zoltánné
7. osztály
I. helyezett: Cserti-Hetzer István
Petőfi Sándor: A magyar nemzet
Deák Ferenc Sportiskolai Általános Iskola-Barcs
Felkészítő: Varga Csabáné
II. helyezett: Balogh Lucia Aila
Markó Béla: A haza milyen?
KSZC Dráva Völgye Technikuma és Gimnáziuma-
Barcs
Felkészítő: Kövi Anita
III. helyezett: Kovács Dóra
Wass Albert: A láthatatlan lobogó
Arany János Általános Iskola
Felkészítő: Simon Ilona
Különdíj: Kálmán László
Petőfi Sándor: Nemzeti dal
Deák Ferenc Sportiskolai Általános Iskola-Barcs
Felkészítő: Varga Csabáné
8. osztály
I. helyezett: Rácz Réka Hanna
Petőfi Sándor: Egy elképzelt naplórészlet
Barcsi Deák Ferenc Általános Iskola
Felkészítő: Pintér Viktória
II. helyezett: Horváth Panni
Juhász Gyula: Március idusára
Barcsi Deák Ferenc Általános Iskola
Felkészítő: Pintér Viktória
III. helyezett: Wukovics Krisztián
Petőfi Sándor: Nemzeti dal
Mátészalkai Tankerületi Központ Encsencs-
Penészlek-Nyírvasvári Általános Iskola
Penészleki Tagintézménye
Felkészítő: Hajdu Henrietta
9-11. osztály
I. helyezett: Kővári Sára
Illyés Gyula: Egy mondat a zsarnokságról
Kaposvári SZC Dráva Völgye Technikum és
Gimnázium-Barcs
Felkészítő: Kissné Vránics Katalin
II. helyezett: Maczingó Gyöngyvirág
Reményik Sándor: Erdélyi március
Széchényi Ferenc Gimnázium és Kollégium,
Felkészítő: Tóth Fanni
III. helyezett: Rapkai Réka
Hencz János Sándor: Dicsőség vagy halál
Kaposvári SZC Dráva Völgye Technikum és
Gimnázium-Barcs
Felkészítő: Kissné Vránics Katalin
Műsorajánló
Tekintse meg a HÍD TV legfrissebb videóit!
Képújság
Legfrissebb hirdetéseink!