Két dobogós hely is jutott a barcsi karatékáknak a Hungarian Tatami Nemzetközi megmérettetésen

34. alkalommal rendezték meg a Hungarian Tatami Cup Nemzetközi Karateversenyt, ahol a barcsi karatékák 7 fővel képviselték városunkat. Két versenyző állhatott a dobogóra a népes és nagyon erős nemzetközi mezőnyben.

Erdős Zoltán szerkesztőségünk megkeresésére elmondta: Tóth Liliána az U14-es korcsoportban a kumite versenyszámban bronzérmet szerzett, 32 induló között előnyerő volt. A 16 között az amerikai Mendonka Mackenzie-től 2:4-es vereséget szenvedett, majd az ukrán Yana Kretsu-t legyőzte 3:0-ra, ezt követően pedig a horvát Petra Kovacot múlta felül 1:0-ra. A bronz mérkőzésen következett a görög Stefania Grigorian, ahol 1:1 lett a végeredmény. Mivel Lili szerezte az első találatot, így senshuval Lili nyerte a bronzérmet. Strublics Botond kadet, a 14-15 éves korcsoportban a 16 között elnyerő volt, majd a 8 között legyőzte a ciprusi Luner Powert 2:0-ra. A legjobb 4 között kikapott a magyar KSI-s Bene Csabától 0:4-re,a bronz mérkőzésen azonban legyőzte a szintén ciprusi Loizida Kiriakost 5:0 arányban, így elhozta Barcs második érmét. Frányó Dávid Kadet kumite számban 12 indulóval az előkelő 5. helyen végzett. Erdős Zoltán hozzátette: a többi versenyzőnknek most nem sikerült dobogóra állnia, de jó tapasztalatot gyűjtöttek az erős mezőnyben. A karatékák felkészítője ezúttal is Erdős Martin volt.