Ismét sikeresen vette be a pécsi TV-tornyot a barcsi tűzoltó

A Magyar Tűzoltósport Egyesület és a Baranya Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság idén közösen rendezte meg a VI. Misina Tűzoltó Toronyfutó Versenyt, amelyen somogyi tűzoltók is rajthoz álltak, köztük Vidák Balázs, a barcsi tűzoltó alezredes is.

Egy év kihagyás után ismét felsorakoztak a startvonalnál a hivatásos és önkéntes tűzoltók, hogy teljesítsék a 2024-ben szerelési feladatokkal kiegészült toronyfutó versenyt. Idén csak hivatásos és önkéntes tűzoltók nevezhettek: közel nyolcvan, férfi és női tűzoltó küzdötte le az akadályokat. Minden versenyző teljes védőfelszerelésben állt a rajtvonalhoz, majd az első akadálynál egy zárt ajtóval kellett megbirkóznia. Ezután a közműveket kellett elzárnia egy speciális eszközzel. Ezután már az álarcot is viselnie kellett, sőt a feszítővágóval egy teniszlabdát áthelyeznie egy másik bójára. Az utolsó feladat egy sugárszerelés volt, majd az időmérő megállítása a torony tetején. Magyarország egyik legnehezebb pályáját közel 20-25 kilogrammos felszerelésben teljesítették az indulók, amely nagyon megviselte a szervezetüket, mégis mindenki teljes erőbedobással gyűrte le a 438 lépcsőfokot. Vidák Balázs tűzoltó alezredes a hatodik helyen végzett, ifj. Bodó László a KÖTÉL Egyesülettől, Oldies kategóriában bronzérmet szerzett, az Oldies XXL korosztályban pedig Kiss János a Bolhás ÖTE tűzoltója álhatott fel a dobogó tetejére. A nők között, a Girls kategóriában Tikász Ernesztina, szintén a KÖTÉL Egyesülettől szintén aranyérmet szerzett és az abszolút győztesnek járó jutalmat is ő vehette át. Youngster kategóriában, a KÖTÉL Egyesület színeiben indult el Róth Benjámin, aki szép eredménnyel teljesítette élete második lépcsőfutó versenyét.

fotó: somogy.katasztrofavedelem.hu