Ismét remekeltek a barcsi karatékák

Újabb sikereket arattak a barcsi karatékák. A 31. Hungarian Tatami Cup elnevezésű karate versenyen 3 versenyzővel vett részt a Barcsi VSE Karate szakosztálya a budapesti Láng Sportközpontban. Horváth Gábor sportreferens a Dráva Hullám Vekker című műsorában elmondta, a versenyzők nagy része egy éves kényszerszünet után mérkőzött meg egymással.

A verseny 8 évesektől a felnőtt korosztályig került megrendezésre. A sportreferns hozzátette, sajnos kevés külföldi versenyző érkezett a vírushelyzet miatt, de az ország színe-java részt vett a megmérettetésen, melyre a karate sportnak már nagy szüksége volt. A BVSE szakosztály 5 versenyszámban indította növendékeit. Tóth Liliána az U10-es csoportban kata versenyszámban második helyezést, kumitében szinten ebben a korcsortban első helyezést ért el. Tausz Tamás, szintén az U10 korcsoportban dobogóra állhatott, katában második, kumitében első helyezést ért el. Gulyás Csaba junior korosztályban indult, a dobogó harmadik fokára léphetett fel. A Barcsi VSE 3 versenyzőjének eredményeivel a 30 éremszerző egyesület közül az előkelő 7. helyen végzett az éremtáblázaton. A karatékákat Erdős Zoltán és Erdős Martin készítette fel.