Diákolimpiai sikerek a barcsi triatlonistáknál

Debrecen adott otthont az országúti kerékpár diákolimpia országos döntőjének, ahol természetesen a barcsi Triatlon Szakosztály is képviseltette magát. Országos bajnoki cím és további értékes helyezések állnak a szakosztály mérlegén.

Paluskáné Popovics Melitta vezető szerkesztőségünk megkeresésére elmondta: a több mint 300 nevező, valamennyi korcsoportban egyéni futamban döntött a helyezésekről. A BVSE Triatlon Szakosztálya 11 versenyzővel képviselte városunkat, egy bajnoki cím, több dobogós eredmény, egyéni csúcs és további szép eredmények születtek. Bozsó Szonja az U15-ös kategóriában bajnoki címet szerzett, a Svéger testvérek hatalmas hajrával küzdötték fel magukat a dobogó második és harmadik helyére, Várhelyi Viktória pedig saját egyéni csúcsát is megdöntve a harmadik helyen végzett. Szabó Zalán a rendkívül erős U17-es korosztályban 35 km/óra feletti átlagsebességgel teljesítette a 10 km-es időfutam versenyt, ami ezúttal az ötödik hely eléréséhez volt elég. Az országúti kerékpár diákolimpia megszervezésének célja, a kerékpársport népszerűsítése az általános és középiskolások körében, a diákok aktivitásra, rendszeres testmozgásra való ösztönzése, illetve lehetőséget nyújt arra, hogy a diákok eredményesen képviselhessék iskolájukat a Diákolimpia döntőjén. A szakosztály vezetői továbbá hálájukat fejezték ki Barcs Város Önkormányzatának és Koós Csaba polgármesternek, hogy a téli időszakban is lehetőséget biztosítottak versenyzőiknek a Mobilitási Központban a felkészüléshez.