A barcsi karatés lányok érmeket gyűjtenek

Szigetszentmiklóson 29. alkalommal rendeztek a hétvégén, nemzetközi karate versenyt. Az erőpróbán 10 ország 52 sportegyesülete, 780 nevezést adott le. A BVSE 2 versenyzővel nevezett.

Otártics Enikő , 11 éves korosztályban, kata versenyszámban 3. helyezést ért el, de kumite-ben is dobogóra állhatott. Enikő nevezett egy korcsoporttal feljebb is, 12 évesek között kumite +45 kg versenyszámban. Egy orosz, majd három magyar riválisát is magabiztosan 2:0, 8:0, 2:0-ra legyőzve egy találatot sem kapva, megnyerte a versenyszámát.
Balassa Laura U21-es versenyzőnknek (18-20 év) kumite -61 kg-os versenyszámban 5 fős körmérkőzése volt. Az első körben egy magyar versenyzőt győzött le, majd egy oroszt, harmadik meccsét egy csapattársával vívta, melyet 2:0-ra nyert. Az első helyet eldöntő mérkőzést a magyar Gankakus versenyzővel vívta és 8:0-ás Technikai KO-val nyert és a dobogó legmagasabb fokára állhatott. A versenyzőket Erdős Martin és Erdős Zoltán készítette fel.