„BARCS VÁROS LEGEREDMÉNYESEBB SPORT SZAKEMBERE"i Erdős Zoltán és Erdős Martin

A múlt héten adták át Barcs Város Sportdíjait, melyet a HÍD TV közvetített, és ez volt a Dráva Hullám Sport keddi egyik témája is. Horváth Gábor sportreferens részletekkel szolgált az odaítélt díjakról illetve az azokat átvevők elmúlt évi sikereiről, eredményeiről. A Melózáróban hangzott el, hogy Sihán Erdős Zoltán 7. danos mester és Szenszej Erdős Martin 3. danos mesternek  ítélték oda ezúttal a legeredményesebb sport szakembernek járó díjat.

Erdős Zoltán 28 éve vezeti a barcsi karate edzéseket, és  9. alkalommal lett az év edzője Barcson. Erdős Martin, 2019. január 1-el igazolt vissza az MTK-tól a nevelő egyesületébe, és a tavalyi évben emelt szintű karate sportedzői vizsgát tett, valamint a WKF Karate Magyar Bajnoki címmel zárta le válogatott versenyzői pályafutását. Szakmai felkészültsége már a tavalyi évben megmutatkozott az eredmények mennyiségében és minőségében is. A BVSE Karate Szakosztályában 2019-ben 33 fő ért el legalább dobogós eredményt hazai és nemzetközi versenyeken. 14 versenyen vettek részt tanítványaik, ahol 225 dobogós eredményt értek el, 104 arany, 48 ezüst és 73 bronzérmet. A kimagasló eredményű évben 6 Fudokan Országos Bajnoki címet, 4 WKF Magyar Bajnoki címet és WKF Diákolimpia Országos Döntőn 10 dobogós eredményt, 3 bajnoki címet, 1 ezüstöt és 6 bronzérmet értek el tehetséges tanítványaik. 7 alkalommal pedig Nemzetközi versenyt nyertek.