Östberg nyerte az 55. Pécs környéki száguldást

A Mads Östberg, Patrik Barth norvég, svéd kettős nyerte az 55. Mecsek-ralit, a Mercarius országos ralibajnokság idei negyedik fordulóját, melyet Pécsen és környékén rendeztek pénteken és szombaton.

A WRC2-es kategória 2020-as világbajnoka a 10 gyorsasági szakaszból hármon bizonyult a leggyorsabbnak, de mindvégig az első háromban zárta az etapokat, kivéve az utolsó, 10. szakaszt, melyen már a győzelmének megóvása volt a célja. A Citroen Rally Team Hungary Citroen C3 Rally2-esével induló Östberg és Barth végül 1:10:15.2 óra alatt teljesítette a csaknem 140 kilométeres versenytávot, s magabiztos, majdnem 14 másodperces előnnyel diadalmaskodott. Másodikként a 2019-es abszolút magyar bajnok Vincze Ferenc zárt Németh Gergely navigátorral az oldalán. A Korda Racing Skoda Fabia R5-ösét vezető Vincze két szakaszt nyert meg a viadalon, s az utolsó két etap előtt még harmadik volt az összetettben, onnan jött fel másodiknak. A harmadik helyen a legutóbbi, Dunakanyar-ralin győztes Velenczei Ádám, Vánsza Zsolt páros végzett a Mecsekben, az ő lemaradásuk már csaknem 20 másodperc volt Östbergékhez képest.

fotó:bahir.hu