Bronzérmes a Kaposvár a röplabda kupában

A Kaposvár szerezte meg a bronzérmet a férfi röplabda Magyar Kupában, mivel az érdi helyosztón 3-1-re legyőzte a Kecskemétet.

A vasárnapi összecsapás első és második szettjében is sokáig a Kecskemét vezetett, de előbbi játszma ennek ellenére a nagyot fordító Kaposváré lett. Az alföldiek a második felvonásban már nem rontották el a végjátékot és a kubai Sogo vezérletével egyenlítettek. A harmadik etapban a tavaly ezüstérmes somogyiak blokkteljesítménye feljavult, jó sáncmunkájuknak köszönhetően pedig újra megszerezték a vezetést, a Kecskemét ráadásul bokasérülés miatt a felvonás elején elveszítette kezdő liberóját, Gebhart Áront. A negyedik játszma hozta a legnagyobb és legkiegyenlítettebb küzdelmet, de 14-16 után a Kaposvár sorozatban öt pontot szerzett - egyet Sogo piros lapja miatt kapott -, ez pedig döntőnek bizonyult, mivel újabb fordulatot már nem tartogatott az összecsapás. A bronzérmes egymillió, a negyedik helyezett félmillió forinttal gazdagodott.
Fotó: kaposvarvolley.hu