50 Balaton-felvidéki templomot érintett a futóverseny

Beda Szabolcs és Lubics Szilvia volt a leggyorsabb a Fifty Church Ultra néven megrendezett futóversenyen, amelynek 85,5 kilométeres távja összesen 50 Balaton-felvidéki templomot érintett.

A Balatonfüredi Atlétikai Club és a Balatoni Helyi Értékek Egyesület első alkalommal rendezte meg a különleges eseményt, amelyet Fifty Church Ultrának kereszteltek el és úgynevezett ultrafutótúraként kategorizáltak. A táv hosszú volt és nehéz (a több mint 85 kilométeres hosszhoz mintegy 1500 méter szintemelkedés párosult), ugyanakkor természeti és építészeti szépségekben egyaránt gazdag.

Az útvonal, Balatonszőlősről rajtolva, keresztülhaladt a Káli-medencén és a Tihanyi-félszigeten is, összesen 50 korban és építészeti stílusban eltérő templomot érintve. Az esemény sztárindulója Lubics Szilvia volt, hazánk egyik legeredményesebb ultrafutója nyert is a hölgyek között.

Fotó:rundevu.hu