Több környékbeli település is nyert a Magyar Falu pályázaton

Kihirdették a Magyar Falu pályázat első két kiírásának nyerteseit. A döntés értelmében 53 nyertes somogyi pályázat juthat mintegy 826,3 millió forint támogatáshoz.

A barcsi járásban öt települési önkormányzat és két egyházközség fordíthat összesen 83 millió forintot elképzeléseik megvalósítására. A nemzeti és helyi identitástudat erősítésére több mint 60 millió érkezik a járásba.  Bolhó közel 20, Drávatamási 8,7, Komlósd 15,2, Potony 14,6, Tótújfalu pedig közel 2,2 millió forintot fordíthat  a pályázatban meghatározott céljaira. Emellett a Darányi Református Egyházközségnél közel 5, a Rinyaújlaki Református Társegyházközség Egyházközség pedig 17,7 millió forintból fejlesztheti a helyi egyházi közösségi tereket.

Műsorajánló

Tekintse meg a HÍD TV legfrissebb videóit!

Barcsi Krónika 2021. június 7.

Képújság

Legfrissebb hirdetéseink!