Pécstől Harkányig futottak a barcsiak is

Barcsiak részvételével rendezték meg az idei, immár 38. Pécs-Harkány Futóversenyt. Az indulók, a Pécsi Vasutas Sportkör rendezésében 25,6 km-es távot teljesítehették akár egyénileg, akár váltóban, számolt be az eseményről Horváth Gábor sportreferens a Dráva Hullám Vekker című műsorában.

Mint elhangzott, a verseny célja: a futás népszerűsítése, a téli felkészülés felmérése, kiváló felkészülési lehetőséget nyújtva az év fontos versenyeire (maraton, félmaraton), de lehetőséget biztosított a tömegsport, a versenysport és a vállalati sport részére is, sőt, fontos szerepet játszik a közösségépítésben is. A nagy hagyományokkal rendelkező sportrendezvénynek részese volt Barcsról Görög Márton, és Horváth Réka is. Marci, bár általában kerékpárral rója a kilométereket, most bevállalta a futást, és a háromszáz résztvevő közül a 150. helyen végzett. Horváth Réka váltóban teljesítette a távot, a nagyatádi Kiskó Borbálával közösen gyűrte le a komoly szintkülönbségekkel rendelkező távot. Réka, a Deák Ferenc Sportiskolai Általános Iskola tanára gyakran vesz részt futóversenyeken, félmaratonon, de általában váltóban indul. Célja a táv egyedüli teljesítése, és ehhez ez a harkányi verseny is jó felkészülés volt. A testnevelő példa a tanítványok számára is, és jó motiváció a rendszeres mozgásra, sportolásra.