Lad csapata végzett az első helyen a csokonyavisontai Kistérségi Sportnapon

Folytatódott a hagyomány, tizenegyedik alkalommal rendezték meg a kistérségi sportnapot Csokonyavisontán, ahol ezúttal 310 fő vett részt aktívan a programokban.

A szervezők 17 versenyszámot hirdettek meg, amelyek közül a labdarúgás volt a legnépszerűbb 14 férfi és 4 női csapattal. A barcsi Grande Ragazzi a döntőben 1-0-ra győzött a Lad ellen, a harmadik a Homokszentgyörgy csapata lett. A nőknél Lad, Babócsa és Homokszentgyörgy csapata állhatott dobogóra. Tompa István és Kesziné Vidák Melinda lett a gólkirály. A versenyszámok között szerepelt még pl. a strandröplabda, az úszás, a tejeskannahordás, a szkander, de a csizmadobó verseny idén is népszerű volt. A sportnapot a csapatok főzőversenye koronázta meg, ahol ladi „Kapros nokedli pörkölttel” ízlett a legjobban bírálóknak, a vízvári „Rántott szarvas borda” és a kálmáncsai pörkölt is érmet ért.  Az összesített pontérték alapján a Lad csapata hódította el új vándorserleget 142 ponttal. Babócsa 79 ponttal második, az ötszörös bajnok Vízvárnak a harmadik hely jutott, a barcsiak pedig a hetedik helyen végeztek.

Fotó: Facebook