Helyben maradtak a Mikulás kupák

Tizenegyedik alkalommal rendezett Mikulás Kupa néven úszóverseny a BVSE Úszószakosztálya. Az idei évben 12 egyesület, 162 versenyzője állt kőre.

Az idei évben is izgalmakkal teli délelőttöt hozott a barcsi Mikulás Kupa. A jó szervezés és jó hangulat évek óta idecsalogatja a közel és távol működő egyesületeket. Így ezúttal is itt voltak a nagyatádi, csurgói, viroviticai úszók, de még Lentiből is érkeztek. A diákolimpia helyiés megyei fordulójára készülő barcsi sportolók kitettek magukért, a legnagyobbak, a 2004-es korosztály képviselői mind nyertek. A részletes eredményeket későbbre ígértek, de annyit megtudott szerkesztőségünk, hogy a 4x50 méteres váltót is minden kategóriában barcsi úszók nyerték, akárcsak a Csillagszóró versenyt. Az ötven méteres távon leggyorsabb 6-6 fiú és lány indulhat a Csillagszóró versenyen, melynek tétje maga a Kupa. 25 méteren úsznak, és egy-egy táv végén kiesik az utolsó. Itt Kovács Nóra, és Jáger Balázs remekelt. Balázs először, Nóri harmadszor vehette át a Mikulás kupát. A barcsi csapat felkészítői Csaba Árpád és Tarlósi Dorina.