A barcsi lett a legjobb somogyi tűzoltó alakulat

A barcsi lett a legjobb tűzoltó csapat a megyében. A Somogy Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság Marcaliban rendezte meg a hivatásos tűzoltók megyei tűzoltósport versenyét.

A megfelelő erőnlét, a jó fizikai kondíció elengedhetetlen a tűzoltó hivatás teljesítéséhez. Ezeknek a tulajdonságoknak a felmérésére adott kiváló alkalmat idén Marcaliban megrendezett megyei tűzoltósport verseny. Wéber Antal tűzoltó dandártábornok, megyei katasztrófavédelmi igazgató nyitotta meg az évtizedes hagyományokra visszatekintő versenyt- A mostani megmérettetésen is a hagyományosnak mondható versenyszámokban mérték össze gyorsaságukat, ügyességüket Barcs, Kaposvár, Marcali, Nagyatád és Siófok városok 10 fős csapatai. 100 méteres tűzoltó akadályfutás, kismotorfecskendő-szerelés, 4X100 méteres váltófutás és horoglétra mászás volt a feladat. A csapatversenyt idén a Barcsi Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság csapata nyerte, akik közül többen egyéni számokban is elhódították az elsőséget. Barcson van a horoglétra mászás bajnoka, Vidák Balázs, de a leggyorsabb kismotorfecskendő-szerelő csapatnak járó cím is ide került. A második helyen a Kaposvár végzett, majd a Siófok állhatott a dobogó harmadik helyére.