Ajándékutalvánnyal díjazták a legjobb szavalókat

A hagyományokhoz híven a Barcsi Városi Könyvtár és a Móricz Zsigmond Művelődési Központ adott otthont az idei március 15-ei Barcsi Vers és Prózamondó Versenynek. A Barcsi Városi Könyvtárba a Deák Ferenc Sportiskolai Általános Iskolából és a Szivárvány EGYMI-ből érkeztek szavalók, az első három helyezett ajándék utalványt kapott a felkészítő tanáraikkal együtt, és különdíjat is osztottak a nevező diákok között.

A könyvtárban székelő zsűri tagjai között volt a könyvtár vezetője, Sziács Lászlóné, Horváth Gáborné, az Arany János Általános Iskola pedagógusa, Gárdai Andrásné, nyugdíjas tanítónő a Deák Ferenc Általános Iskola képviseletében és Kovács Gábor, előadóművész is erősítette a zsűri csapatát, aki zenés előadásával oldotta a szavalók feszültségét a megmérettetés előtt. A felsősök versenyén már az Arany János Általános Iskola is képviseltette magát, a zsűri tagjai között itt is nyugalmazott pedagógusok voltak, mint Takácsné Bekő Hilda, Bellainé Staller Zita és Pető László, de az ítészek között volt Boros Szilvia, Schnellbach László és Kraft-Hosszú Ildikó, a BarcsMédia főszerkesztője is.

Eredmények:

1-2.osztály

I. hely: Drávecz – Ballon Bertalan – Deák F. Ált. Isk.. Felkészítő: Szabóné Boros Szilvia

II. hely Végvári Gábor – Szivárvány EGYMI Felkészítő: Molnár Ágnes

III. hely Búzás Kevin – Szivárvány EGYMI Felkészítő: Molnár Ágnes

3-4. osztály

I. hely Horváth Bibiána – Deák F. Ált. Isk. Felkészítő: Gaják Gabriella

II. hely Tanics Balázs János – Deák Ferenc Ált. Isk. Felkészítő: Margiticsné Németh Rózsa

III. hely Halász Diána – Deák Ferenc Ált. Isk. Felkészítő: Gaják Gabriella          

Különdíj:

Tóth Liliána – Deák Ferenc Ált. Isk. Felkészítő: Gaják Gabriella

Kecskés Csenge – Deák Ferenc Ált. Isk. Felkészítő: Gaják Gabriella

5-6. osztály                                                   

1. hely Horváth Máté Arany János Általános Iskola, felkészítő: Csábrákiné Bátori Krisztina

2. hely Jámbor Márton Deák Ferenc Általános Iskola, felkészítő:Pintér Viktória 

3. hely Andri Eszter Nóra Deák Ferenc Általános Iskola felkészítő:Varga Csabáné

Különdíj: Kálmán Martin Szivárvány EGYMI        felkészítő: Tóth Zita  

7-8 osztály                                                    

1. hely Dancs Kristóf Attila   Deák Ferenc Általános Iskola felkészítő: Várhelyi Zoltánné

2. hely Rovacsek Kamilla KSZC Dráva Völgye Technikum és Gimn. felkészítő: Török Sára

3. hely: Balogh Aila Lucia KSZC Dráva Völgye Technikum és Gimn. felkészítő: Kövi Anita                                       

Középiskolások:

1. hely Arató Alíz KSZC Dráva Völgye Technikum és Gimn. felkészítő: Kissné Vránics Katalin         

Különdíj: Kővári Sára KSZC Dráva Völgye Technikum és Gimn. felkészítő: Kissné Vránics Katalin               

Műsorajánló

Tekintse meg a HÍD TV legfrissebb videóit!

Barcs Város Önkormányzata Képviselő Testületének 2022. április 21-i ülése

Képújság

Legfrissebb hirdetéseink!